Ułatwienia dostępu

logotypy

Sfwp41Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości, mieści się przy ul. Zwycięstwa 36 w Gliwicach (tytuł prawny: umowa najmu zawarta z ZBM).  Baza lokalowa znajduje się na dwóch kondygnacjach: II p. i IV p. Fundacja dysponuje trzema salami szkoleniowymi oraz dwoma pomieszczeniami służącymi do indywidualnej pracy z klientem. Fundacja dysponuje również zapleczem sanitarnym tj. łazienka, ubikacja, kuchnia oraz czterema pomieszczeniami biurowymi. Łączna zajmowana powierzchnia wynosi 255 m2 .


Sfwp2
Posiadamy zaplecze socjalne, które jest wyposażone w termosy, naczynia, kuchenkę mikrofalową i pozwala nam to na serwowanie gorących i zimnych napojów oraz ciastek  i słodyczy. W razie kursów całodobowych, wymagających serwowania obiadów, korzystamy z usług cateringowych.

 

Dwie sale przeznaczone są do prowadzenia wykładów, natomiast trzecia sala to pracownia komputerowa.


Salaszkoleniowa3
Sale szkoleniowe są przystosowane do prowadzenia zajęć w grupach 15 - 20 osobowych.  Sala szkoleniowa wyposażona jest w rzutnik multimedialny, ekran projekcyjny, tablice suchościeralne oraz flipchart. Oprócz tego do dyspozycji uczestników kursów jest kserokopiarka, fax, bindownica oraz skaner.

 

 

Salaszkoleniowa1Dysponujemy klimatyzowaną salą komputerową z 15 nowoczesnymi stanowiskami komputerowymi firmy DELL wyposażonymi w panoramiczne monitory LCD, dzięki czemu praca jest wygodna, obraz krystaliczny i nie odczuwamy zmęczenia oczu wraz z oddzielnym stanowiskiem dla prowadzącego (w przypadku większych grup szkoleniowych dodatkowo sala wyposażona jest w 5 sztuk komputerów starszej generacji). Stanowiska są multimedialne więc możemy także wykorzystywać opcje dźwiękowe jak i filmy szkoleniowe. Nowe procesory Intell Pentium Core Duo i duża ilość pamięci RAM w każdym komputerze wpływają na szybką i wydajną pracę zarówno w aplikacjach biurowych oraz programach graficznych i Internecie jak i pozwalają w pełni wykorzystać opcje multimedialne. Posiadane przez nas oprogramowanie komercyjne MS Office 2007 i darmowe OpenOffice zainstalowane na wszystkich komputerach daje nam pełną elastyczność w dopasowaniu się do oczekiwań osób szkolących się i pokrywa się to także z wymogami certyfikacji ECDL. Stanowisko wykładowcy  ma podłączenie do rzutnika multimedialnego, dzięki czemu można wszystkie pokazy oglądać na dużym, kolorowym  ekranie co znacznie przyspiesza proces przyswajania i kontrolowania wykonywanych ćwiczeń. Dysponujemy także szybkim, szerokopasmowym łączem internetowym DSL, dzięki czemu możemy wdrażać i nauczać nowoczesnych technik pozyskiwania i wymiany informacji. Stanowiska są podłączone w sieci lokalnej co daje kontrole prowadzącego zajęcia nad poszczególnymi stanowiskami oraz umożliwia przesyłanie plików i zadań z głównego stanowiska na pozostałe stacje. Posiadamy własny serwer pocztowy i WWW co rozszerza  nasze możliwości szkoleniowe o techniki tworzenia i zarządzania aplikacjami w sieci Internet.

Salaszkoleniowa2
Nasze komputery są świetnie przygotowane do swojej roli - czyli szkoleń z zakresu podstaw pracy komputerowej, systemów operacyjnych i pakietu biurowego. Pracują one pod nadzorem sieci LAN, co daje możliwość szybkiej wymiany danych pomiędzy stanowiskami oraz pracy z wykorzystaniem systemów magazynowo-księgowych. W sieci jest podłączona drukarka laserowa, co umożliwia przeprowadzanie wydruków w czasie szkoleń.Mamy dostęp do Internetu, co daje możliwość szybkiego łączenia się i komfortowej pracy z każdego stanowiska niezależnie i przez całą dobę. Oprócz tego mamy własną witrynę Internetową, która daje możliwość zamieszczania ciekawych informacji o Fundacji. Dysponujemy pulą własnych skrzynek poczty elektronicznej - zakładanych także na potrzeby indywidualne każdej szkolonej osoby. Sprzęt komputerowy oraz sieć wewnętrzna jest pod stałą opieką i nadzorem informatyka, a oprogramowanie jest licencjonowane i odnawiane wg potrzeb rynkowych. Komputery są zawsze przygotowane do pracy, a oprogramowanie jest aktualne i poszerzane  w miarę możliwości.

Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości

44-100 Gliwice,

ul. Zwycięstwa 36

tel. (032) 230-48-79

e-mail: biuro@sfwp.gliwice.pl

Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości w Gliwicach jest organizacją pozarządową, która została zarejestrowana 9.09.1994 r. przez Sąd Rejonowy dla Miasta St. Warszawy.

Fundacja jest instytucją „non – profit”, której działalność nie jest nastawiona na zysk.

 

Więcej o Fundacji